▶ werewolves.

31. prosince 2015 v 1:05 | WølfĀ
UPOZORNĚNÍ! Jsem jasná kopírka a proto obzvlášť i tady upozorňuji!
Článek je vyčten a "okopírován" od lwineah! Takže se autorce pokud možno velice omlouvám a pokud se to nebude líbit, nechť napíše.- Všeobecně -
Tito tvorové jsou velmi podobní člověku. Oplývají však nadměrnou silou, mrštností a mají skvělé regenerační schopnosti. Jejich smysly jsou mnohem vyvinutější než u lidí, ale také citlivější. I přenos bolesti a vzpomínek od ostatních je zařen mezi jejich schopnosti. Možné je dokonce, aby vlkodlak potlačil svůj pach a stal se tak pro ostatní svého druhu neviditelným. Toho jsou však schopni jen velmi silní jedinci.
Ve své vlkodlačí formě se tyto kreatury vyznačují výrazným obočím, protáhlými tesáky, kotlety, drápy, zářícima očima a zašpičatělýma ušima. Zbytek je k nerozeznání od lidské rasy. Výjimkou jsou ti, co mají plnou formu přeměny. Mění se ve vlka, což je velmi vzácné.
U všech bez výjimky však platí, že při úplňku převládá vlčí část. Někteří z nich se svoji přeměnu mohou naučit ovládat. Naopak mladí, čerstvě kousnutí vlkodlaci jsou agresivní a žene je touha po krvi.

V minulosti byli někteří vlkodlaci chytáni lovci za účelem studia. Tento úkol byl však extrémně těžký, jelikož pro to nebyly prostředky. Mnoho o těchto tvorech nebylo známo, takže se většinou jen zabíjeli. Držet je v zajetí a živé, bylo považováno za pošetilé a příliš riskantní. Pokud se o to někdo pokusil, nutností byl co nejtěžší možný řetěz bez jediné vady. I v takovém případě se ovšem během několika hodin osvobodili. Ti silnější i mnohem dříve. A takoví jedinci pak byli opravdu rozzuření.

- Slabé stránky -
Většina obyčejných látek a zbraní vlkodlakům nijak neublíží. Ano, bude je bolet, když jim někdo bodne nůž do nohy, ale rána se během okamžiku zacelí. Vy se pak budete muset potýkat s pěkně rozzuřeným tvorem.
Existuje však několik věcí, které těmto tvorům vadí mnohem více.

1. Určitě ono proslulé stříbro. Tato látka dráždí jejich kůži a spaluje ji. Dlouhodobý kontakt s tělem (třeba kulka v těle) vyvolává něco jako otravu. Vlkodlak nakonec pojde. Využívá se také jako výbušnina, která tvora dočasně oslepí. Je to velmi silná zbraň.

2. Oměj vlčí mor. Je to rostlina s nafialovělými kvítky, jejíž vůně vlkodlaka až dusí. Výtažek z ní jej pak dokáže ochromit. Snižuje schopnost regenerace, otupuje smysly apod. Účinnost záleží na síle roztoku nebo druhu oměje.

3. Jasan horský. Je strom, hojně používán druidy. Prach z něj může vytvořit silnoubariéru, která vlkodlakům (nejen jim) zabraňuje vstoupit dovnitř nebo vyjít ven. Není tolik účinná, protože silní vlkodlaci (většinou alfy) jsou schopni tuto bariéru překonat. Logické také je, že čím více jedinců se o to pokouší, tím lehčí je překonat ji.

- Smečka -
Stejně jako obyčejní vlci i tito tvorové žijí ve skupinách. Smečkách. Je to hlavně z důvodu větší síly. Společně jsou mnohem silnější a nebezpečnější. To platí i o jedotlivci. Když je vlkodlak sám, je slabší. V takovém případě ho označujeme za Omegu (občas se najde i na dně smečky). Tou se může stát i nedobrovolně, pokud ho vůdce vyhodí ze smečky.

A co vlastně pro vlkodlaka znamená žít ve smečce?

Jak jsem už zmínila, jedinec je silnější a rychlejší. Smečka by však měla být více než jen skupina tvorů, kteří se řídí nějakými pravidly a tolerují se pouze kvůli větší šanci na přežití. Ne. Pro vlkodlaka by to měla být druhá rodina. Členové by si měli navzájem věřit a vědět, co od druhého čekat. Starat se o sebe a chránit tomu druhému záda. Silné citové pouto z nich pak vytvoří ještě silnější a nebezpečnější tvory.

No a jistě víme, že každá taková rodinka se skládá z vůdce, alfy, a jeho bet.

- Alfa -
Každá smečka může mít jen jednu alfu. Je to nejsilnější a nejmocnější jedinec. Zároveň také jediný vlk, který může tvořit nové vlkodlaky (kousnutí je nejběžnější).
Alfou může být jak muž, tak žena. Ty však bývají méně časté.
Jsou známé dva způsoby, jak se stát vůdcem. Obvyklé je, že jiný vlkodlak alfu zabije a získá tak jeho místo. Je tu však možnost tzv. Pravé alfy (velmi vzácné). Takovýto vlkodlak se vůdcem stane jen díky síle svého charakteru a vůle. Tím se však může stát jen jedinec, který nezabil nevinného (má žluté oči).

Pravá alfa však není jediným odlišením u alf. Je jich známo více:

1. Demon alpha - získává sílu z vraždění jiných vlkodlaků (z jeho smečky). Stává se tak silnějším a silnějším. Má více monstrózní rysy.
2. Twins alpha - dalo by se říci, že se jedná pouze o schopnost. O privilegium postu vůdce. Osobně si myslím, že to tak není. Tyká se to vlkodlačích dvojčat. Je to možnost spojení těl a vytvoření jednoho gigantického a velmi silného alfy.
3. Beast alpha - vlkodlak, který si zachovává při proměně lidskou páteř, takže může stát i na zadních. Jeho rysy nejsou čistě vlčí, ale jaksi zmutované s lidskými. Proto tento jedinec působí dost hrozivě, více jako mostrum. Je to jedna z možností plné proměny u alf. Záleží na charakteru jedince. Pro uvedení příkladu - obyčejná plná forma je Thalia Hale a beast forma Peter Hale (kupodivu :D).

- Beta -
Jako bety jsou označováni vlci ve smečce. Platí samozřejmě, že někteří jsou silnejší a jiní slabší, to záleží na daném jedinci. Nejsilnější vždy bývá první beta. Další dvě jsou také velice silné. Tato síla je samozřejmě rozdílná i podle alfy. Pokud by někdo měl jako vůdce Pravou alfu nebo velmi zkušeného jedince, budou bety silnejší než bety ze smečky čerstvě zrozené alfy.

- Omega -
Jak jsem už zmínila, omega je nejslabší vlkodlak. Většinou jsou to samotářští jedinci. Najdou se však i ve smečkách. Bývají odvržení od ostatních, považovány za nuly. Jako odpad. V silných smečkách je proto ani nenajdete. Buď se do ní ani nedostanou nebo jsou vyhnány.

No a na úplný závěr jsem si nechala proslulé barvy očí. V seriálu se zatím objevily čtyři typy. Já si k nim vymyslela ještě jednu. Jsem zvědavá, jak se nápad bude líbit ;).

1. Rudé oči označují alfu. Vůdce smečky.2. Modré oči má beta nebo omega. Má ji vlkodlak, který vzal nevinný život.3. Žluté oči má taktéž beta nebo omega. Jsou přesným opakem modrých očí. Označují jedince, který ještě nevinného nezabil. Je to nejčastější typ.4. Fialové oči (můj výmysl ;)) je též velmi vzácná barva. Toto zabarvení může získat jeden jediný vlkodlak a musí být součástí smečky. Fialová ho dostáva do vysokého postavení, jež je téměř rovné samotné alfě (přeskakuje i první betu). Daného jedince to označuje za partnera alfy. Jeho druha/družku. Takový vlk je pak nenahraditelný. Jediný na celý život. (Ukázku jsem udělala na Brettovi :))


Poznámka:
Zvláštností toho to druhu je odolnost vůči alkoholu. Vlkodlaci se prostě nemohou opít. Neví se přesně proč tomu tak je, ale podle všeho za to může jejich rychlé hojení. Schopnost regenerace.
Mluví se i o efektu jejich očí. Když je někdo vyfotí, tak jejich oči svítí. Odráží světlo. Je však možné se naučit skrýt tuto vlastnost, která je akorát ohrožuje. Je pak lehčí je odhalit.

>> od lwineah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama